Kızlık zarının doğuştan olmaması

Kızlık zarının doğuştan olmaması diye birşey olabilir mi ? bir bayanda kızlık zarı hiç teşekkül etmemesi olasılık dahilindemidir ? kızlık zarı olmayan bayanlar bunu nasıl anlayabilir , kızlık zarı doğuştan yoksa ne yapılması gerekir ? Benim kendi istatistiklerime göre 200 bayandan birinde kızlık zarı hiç olmayabiliyor, yani muayenede vajina girişinde himen plikasına ait hiçbir kalıntı veya benzer bir oluşuma rastlamadığımız sağlıklı bayanlar olabiliyor. Tabiki bu durum bir cinsel sağlık için bir risk içermiyor ama sosyal açıdan bekarete aşırı önem veren bir corafyada yaşıyorsanız çeşitli yanlış anlaşılmaların hedefi olmak sıklıkla mümkün. Önceki makalelerinde okumuşsunuzdur, hep kızlık zarı şekillerinin ve çeşitlerinin neredeyse her bayanda farklı olabileceğini ve bilindik himen modellerinin bile kişiden kişiye farklı varyasyonları olabileceğini zikretmiştik, aslında kızlık zarının agenezisine yani hiç olmaması durumunuda bir kızlık zarı çeşidi olarak işlemekte fayda var, hatta bazı meslektaşlar bu durumu esnek kızlık zarı ile aynı kategoriye bile koyuyor, ben bunu uygun bulmuyorum, esnek kızlık zarında ortasında devasa bir adet deliğide olsa bir kızlık zarı mevcuttur ama agenezisinde hiç yoktur. Diyelim ki başımaza geldi, onca bayan arasından size denk geldi ve kızlık zarınız hiç yok, ne yapacaksınız ? bu tamamen sizin dünya görüşünüze bağlı olarak değişir, erkeklerin bu konudaki ön yargısını takmıyorum deyip yolunuza aynen devam edebilirsiniz, yada toplumun bekaret konusundaki tabularını ben mı yıkacağım deyip kızlık zarı dikimi kalıcı flep yöntemi ile yeni bir kızlık zarı yaptırabilirsiniz, bu tamamen bir tercihtir. Aslında ilk önce ilk seçenek üzerinde karar kılıp sonradan 2. seçeneği uygulamak durumunda kalanlarda az değil diyebilirim, büyük konuşmamak lazım. İşin ilginç yanı günümüzde az rastlanan güvenilir, aile babası olabilecek, çocuklara güvenli gelecek salayabilecek potansiyel eş adaylarının tama yakını bekaret konusunda katı kuralları olanlardır. Bu niye böyle bilmiyorum, 30 yıldır kızlık zarı dikimi üzerine çalışan bir doktor olarak konu halihazırda hergün önümde olmasına rağmen bir erkeğin hangi kriterlerle bu konuda ön seçime tabi tutulabileceği konusunda net bir fikrim yok. Diyeceksiniz ki modern bir aileden gelen okumuş yazmış , mürekkep yalamış, üniversite mezunu, kariyer yapmış evini arabasını almış , başından birçok ilişki , hatta evlilik geçmiş bir erkek bekarete önem vermez. Ama veriyor işte, daha doğrusu kimin bu konuda kuralcı, kimin esnek olacağını sormandan anlamanız çok kolay olmayacaktır, zaten bunu soruyorsanız şüpheleride üzerinize çekme ihtimali yükselecektir ve bu şüphe sizi bir yol ayrımında restleşmeye götürebilir. Neyse fazla felsefe yaptım yine, ben işime bakayım en iyisi , kızlık zarı dikimi yap derseniz ben yaparım, gerisi size kalmış :) öncesinde neler yaşadınız, nasıl karar aldınız, bundan sonra ne yapacaksınız, tamamen kendi serbest iradenizle karar vermelisiniz.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kızlık zarı dikimi

Kızlık zarı dikim İstanbul fiyatları

İstanbul himenoplasti

Yasal uyarılar

Bu blogda yer alan içerikler, 18 yaş ve üstü ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır, hekim muayenesi olmaksızın hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Sağlık Bakanlığı 15 şubat 2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesi çerçevesi içinde hizmet alanımız sunduğumuz hizmetlerle ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamındadır.

Sağlık Bakanlığı hasta hakları yönetmeliğine göre bizimle iletişiminiz tamamen gizli tutulacaktır. ( Resmi Gazete Tarihi: 01.08.1998 Resmi Gazete Sayısı: 23420 )

Bu blogda anlatılan tedavi ve hastalıklar tamamen bilgilendirme , fikir edindirme amaçlıdır. Makalelerde bilimsel anlatımlar halkın anlayacağı şekle çevrilip sohbet havasında yazılmış olup , yapılan anonim yorumlar ve cevaplar başkaları için geçerli olsa bile sizin için uygun olmayabilir. 5651 sayı ve 23 mayıs 2007 tarihli kanuna göre ziyaretçi yorumlarının içerik sorumluluğu yazan kişilere aittir. Kanunlara aykırı yorumları lütfen bize bildiriniz. Anlatılan cerrahi uygulamalar sadece yazan hekime özel değil , ülkemizde birçok doktor tarafınca uygulanabilen tedavi metodlarıdır.